فروش پرده زبرا در مشهد| 05136639830

فروش پرده زبرا در مشهد| 05136639830

پرده زبرا چیست؟

پرده زبرا (Zebra curtain)، یک نوع پرده راه راه است و شکل آن شبیه خطوط روی بدن گورخر است. این خط ها افقی هستند و معمولا یکی از آن ها روشن و دیگری تیره است که پشت سر هم و به صورت یکی در میان تکرار شده است. مدل های مختلفی از پرده زبرا وجود دارد که گاهی مواقع بصورت دیگری طراحی شده اند.

پرده های زبرا که به نام های پرده دوبل یا دبل رول نیز در بازار شناخته شده است، شبیه پرده های کرکره ای هستند و تنها تفاوتشان، جنس پارچه ای پرده زبراست. پرده زبرا، ضعف های پرده کرکره ای را ندارد و از انعطاف پذیری و دوام بیش تری برخوردار می باشد.

نوع طراحی پرده زبرا، دو لایه است. این پرده ها به کمک طناب به شکل دستی یا برقی تنظیم می شوند. پرده زبرای برقی، موتورهای خاصی دارد و به وسیله ریموت کنترل می شود. در مدل دستی با بالا و پایین کردن پرده می توان مقدار نور را به صورت دلخواه از 10 تا 50 درصد تنظیم کرد و یا پرده را کاملا جمع کرد و از نور کامل استفاده نمود.

ویژگی های پرده زبرا 

1.پرده زبرا را می توان همه جا استفاده کرد

پرده زبرا را می‌توان از منازل مسکونی گرفته تا محیط‌های تجاری و اداری نصب کرد. این مدل پرده برای اتاق پذیرایی، آشپرخانه، اتاق خواب، اتاق کار و غیره مناسب است. این پرده با انواع طراحی داخلی، چه معاصر و چه سنتی، هماهنگی دارد. پرده زبرا در رنگ و اندازه تنوع زیادی دارد و می توان آن را برای هر اندازه پنجره سفارش داد و رنگ‌بندی پرده را مطابق با طراحی مکان مورد نظر انتخاب نمود. 

2.تمیز کردن پرده زبرا آسان است

تمیز کردن و نگهداری پرده زبرا آسان است. جنس این پرده ضد الکتریسیته ساکن می باشد و مانع از جذب گردوغبار و آلودگی می شود، این پرده بسیار دیرتر از پرده‌های دیگر کثیف می‌شود. برای تمیز کردن پرده زبرا اطلاعات لازم برای شستشو را کسب نموده و هفته‌ای یک‌بار آن را ‌گردگیری کنید تا مانند روز اول به نظر برسد.

برای گردگیری می توان از گردگیر پر یا جاروبرقی استفاده کرد، اما از جاروبرقی با احتیاط استفاده کنید. توصیه می شود جارو را روی قدرت کم تنظیم کنید و یا روی لوله آن یک جوراب بکشید تا پرده تحت مکش جارو قرار نگیرد. اگر روی پرده زبرا لکه‌ای ایجاد شد، از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن آن استفاده کنید و به آرامی ‌روی آن ضربه بزنید تا پاک شود؛ ممکن است با مالش لکه، روی سطح پرده پخش شود. 

3.پرده زبرا مقاوم و بادوام است

پرده زبرا از پارچه پلی‌استر با کیفیت تولید می‌شود و بسیار بادوام است. این پارچه ایمن، غیر سمی و ضد حریق است که البته این ویژگی‌ها باعث شده قیمت پرده زبرا بیشتر باشد.

4. با پرده زبرا می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد

پرده زبرا پارچه دو لایه است و نسبت به سایر پرده‌ها عایق‌بندی بهتری دارد و مانع از تبادل هوای بین بیرون و درون محیط می‌شود. به همین دلیل، در ماه‌های تابستان از خروج هوای سرد به خارج و گرم ‌شدن فضا جلوگیری می‌کند و در زمستان از ورود سرما به داخل محیط جلوگیری می کند. می توان گفت به طور متوسط 30٪ در مصرف انرژی صرفه‌جویی می کند.

5.پرده زبرا ایمن است

پرده زبرا بوسیله یک زنجیر بالا و پایین می رود یا حالت‌های آن به تاریک و سایه‌روشن تغییر می کند. با استفاده از ابزار کوچک و ارزان‌ قیمتی به نام قفل ایمنی پرده، به راحتی می‌توان زنجیر پرده زبرا را مهار کرد و از آویزان ‌ماندن آن جلوگیری نمود تا کودک شما نتواند با آن بازی کند و خطری برایش بوجود بیاید. در این رابطه پرده زبرای برقی ایمنی بیشتری دارد.

6. امکان برقی کردن پرده زبرا 

می توان پرده زبرا را برقی کرد. با استفاده از موتور؛ با فشردن یک دکمه، پرده‌ها تا موقعیتی که می خواهید، بالا یا پایین می‌آید. امکان استفاده از این پرده در خانه هوشمند وجود دارد، به این صورت که می توان یک ‌هاب هوشمند به پرده زبرای موتوری اضافه کرد و بوسیله یک برنامه تلفن هوشمند، پرده‌های را از هر مکانی کنترل نمود. 

انواع پرده زبرا

1.پرده زبرا ساده

پرده زبرا ساده از نوارهای پارچه‌ ساده و تک‌رنگ ساخته شده است. تنوع رنگ این نوع پرده بسیار زیاد است و انواع رنگ‌های اصلی و رنگ‌های ترکیبی و خاص را دارا می باشد.

2.پرده زبرا دو رنگ

پرده زبرا دو رنگ از جدیدترین انواع پرده زبراست و بسیار زیبا نیز هست. این نوع پرده از نوارهای پارچه‌ای دو رنگ ساخته شده است؛ طراحی این پرده به این صورت است که رنگ‌ها به یکدیگر متمایل شده و حالت سایه روشن خاص و ویژه ای به وجود می‌آورند. 

3.پرده زبرا طرح چوب

این مدل نیز بسیار زیباست و برای منازل و محیط‌هایی که از وسایل چوبی و دکوراسیون طرح چوب زیاد استفاده شده، بسیار مناسب است. نوار‌های پارچه‌ای در این نوع پرده طرحی شبیه چوب دارد.

4.پرده زبرا گونی بافت

این نوع، ضخیم‌تر از انواع دیگر پرده زبراست و پوشش بسیار خوبی برای جلوگیری از ورود نور و حفظ حریم خصوصی ایجاد می کند. پرده زبرا گونی بافت، برای پرده اتاق خواب بسیار مناسب است.

5.پرده زبرا ژاکارد

پرده زبرا ژاکارد از پارچه ژاکارد تهیه می‌شود. پارچه ژاکاردبه این صورت است که در آن طرح پارچه در تاروپود آن بافته می‌شود و مانند باقی پارچه‌ها روی سطح نیست. پرده زبرا ژاکارد یکی از زیباترین انواع پرده‌های زبرا است.

6.پرده زبرا بافت برجسته

طرح‌های روی پرده زبرا بافت برجسته، برجسته و بسیار زیباست.

7.پرده زبرا گل داماس برجسته نقره‌کوب

طرح گل داماس بسیار زیبا و قدیمی است و به ‌صورت تکرارشونده روی پارچه پرده آمده است. انواع این طرح روی کاغذدیواری، پرده و بسیاری از جاهای دیگر دیده می شود. طرح گل داماس برجسته و نقره‌کوب زیبایی منحصربه فردی دارد.

8.پرده زبرا پلیسه

نوارهای پارچه‌ای در پرده زبرا پلیسه، ساده نیستند و به‌صورت منظم تا خورده و آهار زده شده‌اند تا ردیف‌های پله‌ای و برجسته شبیه پلیسه ساخته شود. این پلیسه ها علاوه بر زیبایی، باعث ضخیم‌تر شدن پرده می شود و مانع قوی‌تری برای ورود نور می باشد. این نوع پرده برای دکوراسیون‌های سنتی و کلاسیک بسیار مناسب است. پلیسه ها انواع مختلفی نیز دارند.

9.پرده زبرا گلدوزی خامه‌دوزی

پرده زبرا گلدوزی خامه‌دوزی جلوه ظریف و لطیفی به وجود می‌آورد. این طرح‌های گلدوزی و خامه‌دوزی روی نوارهای پارچه‌ای و تور انجام شده و برای پرده پذیرایی، پرده آشپزخانه و پرده اتاق خواب بسیار مناسب است.